Борусия (Дортмунд) излъга ПСЖ и в реванша и е първият финалист в Шампионската лига по футбол

441866418 766339118971672 941776485297667112 N Снимка: Faceebok

Борусия Дортмунд е първият финалист в Шампионската лига по футбол през този сезон. Германският тим ще спори за трофея в най-силния европейски клубен турнир, след като победи Пари Сен Жермен с 1:0 в среща-реванш от полуфиналите насред Парк де Пренс. Преди това "жълто-черните" постигнаха минимален успех и в Германия и с общ резултат от 2:0 ще имат възможността да играят на финал, който е трети за тях в историята.

Единственото попадение в срещата отбеляза Матс Хумелс, който се разписа в 50-ата минута. В хода на целия двубой ПСЖ нацели на четири пъти гредите на своя съперник, но до гол така и не стигна. Последователно Заир-Емери, Нуно Мендеш, Килиан Мбапе и Витиня нямаха късмет. В 77-ата минута пък  втори гол на Хумелс беше отменен заради засада.

Любопитен факт е, че френският шампион нацели 14 пъти гредите на противниковите врати в тази надпревара през кампанията.

Така Дортмунд очаква победителя от двойката между Реал Мадрид и Байерн Мюнхен на финала на „Уембли“ на 1-и юни, като в първия мач двата отбора направиха 2:2 в Мюнхен, а втората среща е утре от 22:00 часа на "Сантяго Бернабеу".